ECE Celje – Vzajemci Lastovka , sobota 18.4.2015

Sobotna tekma je ekipi Lastovke prinesla še eno zmago. K končnemu rezultatu 73: 81 so najbolj pripomogli Babič 16, Gobec (8 skokov) in Tratnik (4 skoki) po 14; Pušič 25, Alispahić 23 (5 skokov).

Tekma v Celju se je pričela precej odprto in nasprotnika sta se pokazala, kot precej enakovredna. V drugi četrtini so Celjani celo prevzeli vodstvo (25:18), a jim je ekipa iz Domžal, hitro stopila na prstom. S stalnim nizom 16:2 so povedli prav tako z 7 točkami razlike. V  17. minuti je tako razlika znašala 9 točk, a se tudi nasprotniki niso dali in so do zaključka zmanjšali zaostanek na 39:45.

Ekipa Dejana Gašparina je na parketu zelo dobrota zadrževala vodstvo, ki ga ni predala v drugem pol času. Kljub poskusom ECE Celja zmanjšati zaostanek, jim to ni uspelo. Najbolj so se približali z rezultatom 47:52, a je Lastovka hitro dvignila tempo igre in ponovno močno povedla (58:47). Z istim tempom so nato nadaljevali do konca igre, kjer so na tujem terenu slavili s 8 točkami razlike. Posebna pohvala gre Draganu Pušiču, ki je Lastovki priigral kar 25 točk in Edinu Alispahiću s 23 točkami. Med Celjani je s 16 točkami blestel Matic Babič.