KK Vzajemci Lastovka : KK Elektra Šoštanj, sobota 16.05.2015

Kvalifikacije za vstop v 1.SKL

V soboto so se naši košarkarji, tokrat prvič, predstavili v kvalifikacijah za ligo Telemach na domačem igrišču. Po porazu v prvem krogu so se naši fantje zavedali, da bo tekma, ki se bo zgodila v naslednjih urah, odločala ogromno o nadaljnem poteku kvalifikacijskega ciklusa. Ko smo stopili v dvorano, se je videla zavzetost tako domače kot gostujoče ekipe, ob prihodu gledalcev pa se je z vsako minuto stopnjevala napetost pred začetkom tekme.

Domači strateg, Dejan Gašparin, je v začetni boj poslal že standardno peterko – Mihalič, Mišič, Pušič, Balažic in Alispahič. Po začetnem tipanju obeh ekip, so se naši igralci sprostili in začeli igrat po svojih najboljših zmožnostih. Ko je po slabih dveh minutah igre semafor kazal 5:8 za gostujočo ekipo, so naši košarkarji do konca četrtine dobili še zgolj 3 točke in četrtino zaključili z izjemnim nizom 19:3. Kljub visokemu vodstvu s 13-imi točkami razlike po prvih desetih minutah, pa je bila tekma še daleč od zaključka.

V drugi četrtini je trener gostujoče ekipe, Boštjan Kuhar, spremenil sistem obrambe. Z netipično consko obrambo je gostom uspelo naše fante zaustaviti zgolj pri 13 točkah v četrtini, sami pa so jih prispevali 21, kar je pomenilo, da bodo naši fantje v drugi polčas vstopili s prednostjo petih točk.

V tretji četrtini sta stvari v svoje roke vzela Čebašek (22) in Cohn (20), ki sta bila na koncu tudi najboljša posameznika gostujoče ekipe. Takoj na začetku te četrtine so gostje prišli na minimalni zaostanek, vendar jim ni uspelo izenačiti ali pa preiti v vodstvo. Zasluge grejo kolektivni igri v napadu in pa izjemnemu Draganu Pušiču, ki je s svojimi meti iz razdalje in prodori rešetal nasprotnikovo obrambo. Z zadetim košom Čebaška v zadnji sekundi tretje četrtine pa je bil rezultat poravnan na 55 in je napovedoval zanimivo zadnjo četrtino.

Zadnjo četrtino so zopet bolje začeli naši fantje in po seriji 5:0 ter več kot dvominutnem postu gostujoče ekipe prisilili trenerja Kuharja, da je vzel minuto odmora. Ta se mu je obrestovala, saj je sledila serija 9:2 za njegovo ekipo, ki pa je prinesla tudi prvo vodstvo po kar 32-ih minutah igre. Sledila je reakcija domačega trenerja v obliki minute odmora. Sledile so minute, ko si nobena izmed ekip ni ustvarila prednosti in sta se iz napada v napad izmenjavali v vodstvu. Do občutnejše prednosti je prišla gostujoča ekipa slabe tri minute pred koncem tekme, ki je znašala 5 točk. Tokrat je domači strateg posegel po svoji tretji in zadnji minuti odmora na tekmi. Spet je sledila mini serija, ki nas je pripeljala do vodstva za točko, minuto in pol pred koncem srečanja.

Tukaj pa se je drama šele začela. Po prodoru Cohna in zadetem še dodatem prostem metu, je na drugi strani Marolt z dvema zadetima prostima metoma rezultat izenačil na 75. Po trojki Bukoviča in zgolj polovičnim uspešnim Mihaličem z linije prostih metov je 11 sekund pred koncem tekme Kuhar zahteval minuto odmora pri vodstvu +2. Alispahič je dobrih 6 sekund pred koncem naredil osebno napako nad Brčino, ki bi lahko zapečatil usodo domače ekipe. Po zgrešenih obeh prostih metih je do skoka v napadu prišel še Cohn, ki je zgrešil “zicer”. Z izjemnim skokom v obrambi Mihaliča iz druge linije je pet sekund pred koncem prišla posest na našo stran. Mihalič je podal do Mišiča, ta pa naprej proti Percelu, ki je že čakal na nasprotni strani igrišča. Ko je žoga prišla do njega jo je z visokim lokom vrgel proti košu. Ob zadetem metu z zvokom sirene je prišlo do eksplozije veselja igralcev, gledalcev in trenerjev domače ekipe.

S to zmago naša ekipa ostaja v boju za uvrstitev v ligo Telemach. Čestitke grejo vsem igralcem in strokovnemu štabu, ki so pokazali, da so naši fantje več kot sposobni in da se zasluženo borijo za uvrstitev med elito. Posebna zahvala pa tudi vsem navijačem, ki ste nas v lepem številu prišli spodbujat.

10830964_934209316636750_1481797218079785808_o 11109037_934209303303418_8792551688299462067_o 11255789_934209309970084_757386995506195857_o 11255812_934209323303416_4078311550478527455_o 11259683_934209326636749_4486729631350494755_o 11270648_934209313303417_6948423211727197121_o