Vzajemci Lastovka – Triglav Elektro Gorenjska prodaja, sobota 7.2.2015

Sobotna tekma se je končala s prvim porazom na domačem terenu. Po tekmi s Kolpo, kjer je z tesnim izidom slavila Kolpa, je izgubljena tekma še toliko bolj boleča. Tekma se je končala z rezultatom 73:94 (24:23, 13:26, 15:20, 21:25).

Po prvi četrtini je domači ekipi dobro kazalo. Delni rezultat v 6.minuti je prinašal, kar 6 točk prednosti (16:10). Vodstvo so držali vse do razlike 7 točk (21:14), ko so košarkarji Elektro Gorenjske prodaje, »udarili po mizi« in pričeli z ofenzivnejšo igro. Serija 7:0 je nagnila tehtnico v prid gostujoče ekipe.
Nejc Martinčič, Matej Luznar in Rok Jakobčič so vidnejši igralci Triglava, ki so kar kmalu poskrbeli za očitno prednost (40:30) pred domačo ekipo. Kljub nenehnim poskusom Lastovke, se tem ni uspelo vrniti v prave tire in nasprotnik je vedno znova serviral vroč napad.
Polčas je malce dišal po presenečenju, ko je delni izid 37:49 še dopuščal Vzajemcem možnosti za prevzem vodstva. Razlika je še dvakrat zanihala pod 10 točk, a se Triglavci niso pustili zmesti in so ohranili popoln nadzor nad igro. V zadnji četrtino je ekipa iz Kranja stopila s kar 17 točkami prednosti. Žal tudi v zadnjem delu niso izgubili prednosti, ampak so povsem nadigrali domačo Lastovko.

Marolt 20 (7 skokov), Mihalič in Alispahič (10 skokov) po 16; Jakobčič 20, Vojičić 16.