Člani s porazom v gosteh začeli novo sezono SKL

Krka mladi : Lastovka
77 : 63
(20:17, 19:13, 19:11, 19:22)
Prve minute tekme so napovedovale zagrizeno borbo in izzid v našo korist. Kljub temu, da Juvan ni bil uspešen pri sodniškem metu je borbeni Dimec ukradel žogo Krkinemu igralcu in atraktivno položil z levim dvokorakom. S tem je ekipo dvignil in ji dal zagon. Toda že v 6. minuti smo izgubili vodstvo, do katerega tekom tekme nismo več prišli. Do polčasa je vodila Krka (39:30), vendar smo razliko uspešno držali pod nadzorom. Približati se nismo mogli predvsem zaradi slabega dneva, ko nismo zadeli skorajda ničesar.
Slaba strelska forma se je še stopnjevala v drugem polčasu, toda še v tretji četrtini je bila razlika ulovljiva. V četrti četrtini pa nismo mogli več dohajati rezultatskih nihanj, in ko bi se morali spet približati se zaradi padca igre in spleta okoliščin nismo več mogli in tako smo tekmo izgubili s 15 točkami zaostanka.
Po tekmi je trener Matic Vidic komentiral:
Težko je zmagati, če ne zadanemo izvajanih prostih metov, metov iz igre… In tudi, če začnemo mete zadevati šele 5 minut pred koncem tekme. Visoki Krkaši so danes na domačem igrišču izkoristili vse svoje prednosti in zasluženo zmagali.

Vendarle bo ta tekma hitro pozabljena, saj nas v sredo čaka tekma 4. kroga pokala ŠPAR v gosteh pri Šentjurju in v soboto tekma 2. kroga 3.SKL s Posavjem Krško.

Med drugim naj omenimo še, da smo rezultat tekme prvič v zgodovini KK Lastovka v živo spremljali prek Facebook profila.